Aşkabat Eğitim Müşavirliği

Çanakkale Şiirleri" Seslendirme Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi" etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarına yönelik "Çanakkale Şiirleri" Seslendirme Yarışması düzenleyecek.
Çanakkale Şiirleri

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 7-17 yaş aralığında olan çocuklarına Çanakkale Zaferi'nin tarihimizdeki önemini fark ettirmek ve şehitlerimize olan minnet duygularını ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma, 1. Kategori (7-11 yaş arası) ve 2. Kategori (12-17 yaş arası) olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek.

Yurt dışında yaşayan çocuklarımız 1. Kategoride Necmettin Halil Onan'ın "Bir Yolcuya" şiiri, 2. Kategoride ise Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini seslendirdikleri videoyla birlikte "yarışma katılım başvuru formunu" 8 Şubat-8 Mart tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com adresine göndererek yarışmaya katılabilecek.

Detaylı bilgi ( Şartname ve Başvuru Formu) : https://abdigm.meb.gov.tr/www/canakkale-siirleri-seslendirme-yarismasi/icerik/1520

12-02-2021

Göroglu 41/A Aşkabat - 99(312) 27 37 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.