Aşkabat Eğitim Müşavirliği

Türkiye Bursları 2021 Başvuruları

Türkiye Bursları 2021 Başvuruları
Türkiye Bursları 2021 Başvuruları

Sunduğu uluslararası seviyedeki eğitim, bilgi ve tecrübe zenginliğinin yanında, Türkiye dünyanın her yanından uluslararası öğrencilere ülkenin en seçkin üniversitelerinde burslu eğitim imkânı sunuyor.


Türkiye, "Türkiye Bursları" ile dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrenciler için üniversitelerinin kapılarını açmaktadır. Türkiye Bursları, Türkiye'nin en iyi üniversitelerinde tam zamanlı veya kısa süreli bir program sürdürmeleri için seçkin öğrencilere verilen ve devlet tarafından finanse edilen bir burs programıdır.

Türkiye Bursları, ülkeler arasındaki iş birliğini ve toplumlar arası ortak anlayışı güçlendirmeye kendini adamış geleceğin liderlerinden bir ağ oluşturmayı hedefliyor. 
 

Başvuru Tarihleri: 10 Ocak 2021- 20 Şubat 2021

 
2021 yılı Türkiye Bursları başvuruları tek dönemde alınacaktır ve başvurular 10 Ocak ? 20 Şubat 2021 tarihleri arasında her ülkeden öğrenciye açık olacaktır.
 
 
Türkiye Bursları'nı eşsiz kılan ne?
 
Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ve gidiş-dönüş uçak bileti imkanlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkmaktadır.  
 
 
Programlar ve Öğrenim Düzeyleri
 
Başvuruya açık olan programlar: Lisans ve Lisansüstü Programlar
Başvurular Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açıktır.
Araştırma Bursları, Başarı Bursları ve KATİP gibi diğer programlar farklı başvuru dönemlerine sahiptir. Başvuru tarihleri sitemizde ve sosyal medya kanallarımızda duyurulmaktadır.  

 

Site bağlantısı : https://turkiyeburslari.gov.tr/tr/duyuru/turkiye-burslari-2021-basvurulari  

 

12-01-202112-01-202112-01-2021

Göroglu 41/A Aşkabat - 99(312) 27 37 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.