Aşkabat Eğitim Müşavirliği

GLOBAL TÜRK STAJ PROGRAMI

GLOBAL TÜRK STAJ PROGRAMI

Yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart sahibi 18-35 yaş arasındaki mühendislik fakültelerinde lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim gören veya yeni mezun olmuş gençlerimizin mühendislik ve teknoloji alanında tecrübe kazanmaları maksadıyla Yurtdışı Türkler Başkanlığı ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) iş birliğiyle "SKY Global Türk Staj Programı" düzenlenmesi planlanmaktadır 

Bahse konu program vasıtasıyla yurt dışındaki gençlerimizin ülkemizin hava aracı platformlarının tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında öncü kurumlarından olan TUSAŞ'ta staj yapması desteklenecektir. Program kapsamında katılımcılara sağlanacak olan konaklama, iaşe ve ulaşım desteklerine ek olarak T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından katılımcıların iştirak edebilecekleri çeşitli sosyal ve kültürel programların düzenlenmesi sağlanacaktır. Bu minvalde, SKY Global Türk Staj Programı'nın başvuruları 26 Mayıs 2023 tarihine kadar https://obys.ytb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır. Program hakkında ayrıntılı bilgiye "https://ytb.gov.tr/haberler/yurt-disinda-yasayan-genclerimiz-ytbnin-destegiyle-tusasta-staj-yapiyor" bağlantı adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

06-05-2023

Göroglu 31 Aşkabat - 99(312) 27 37 52

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.